SP za mlađe seniore i juniore: HRVATSKOJ PET BRONCI U ALASSIU !

Finale Konjskog: MLADEN ŠIMIĆ I DUŠAN MIHOČ IDU PO TITULU
rujan 28, 2019
Finala vikendom: VICE FRANIĆ, SINA VRANJEŠ I PERO PUHARIĆ PRVI U ŽLIBU !
rujan 29, 2019

SP za mlađe seniore i juniore: HRVATSKOJ PET BRONCI U ALASSIU !

Hrvatski boćarski reprezentativci na koncu Svjetskog prvenstva za mlađe seniore (do 23 god.) i juniore (do 18 god.), koje se od utorka do subote, 24. do 28. rujna odigravalo u talijanskom ljetovalištu Alassiu, na obalama Ligurijskog mora, su već u petak osigurali pet brončanih medalja.

U dva juniorska polufinala u kojima su hrvatski predstavnici nastupali u subotu, zadnjeg dana prvenstva, nisu uspjeli izboriti plasman u finale. Filip Matijašić (Pazin) i Lovro Šipek (Sv. Jakov, Jadranovo) su u parovima sa 8:6 izgubili od Talijana Mattie Falconieria i Simonea Mane mlađeg, koji su postali i svjetski prvaci pobjedivši u finalu Argentince Renza Fariasa i Facunda Capdevilu 8:2. Matijašić i Šipek su inače u 1. kolu natjecanja po skupinama savladali Fariasa i Capdevilu 12:10.

Do finala u preciznom izbijanju nije uspio stići ni Leon Petz (Vargon, Rijeka) koji je sa rezultatom  poražen od Brazilca Allana Paloschia 14:6.

Prema vrijednosti osvojenih medalja najuspješnija je na SP-u Italija, sa četiri zlatne, te po jednom srebrnom i brončanom medaljom, slijede Francuska i Slovenija, dok je Hrvatska sedma.

U nedjelju, 29. rujna će se u riječkom boćarskom domu na Podvežici u 17 sati upriličiti svečani javni doček hrvatske reprezentacije po povratku sa SP-a.

Plasmani hrvatskih reprezentativaca:

Juniori:

Parovi: Filip Matijašić (Pazin) i Lovro Šipek (Sv. Jakov, Jadranovo) – bronca

Brzinsko izbijanje: Lovro Šipek (Sv. Jakov, Jadranovo) – bronca

Štafetno izbijanje: Lovro Šipek i Filip Klarić (Sv. Jakov, Jadranovo) – bronca

Precizno izbijanje: Leon Petz (Vargon, Rijeka) – bronca

Izbornik: Čedo Vukelić

Mlađi seniori:

Parovi: Mateo Načinović (Pontese, Italija) i Marin Ćubela (Noventa, Italija) – četvrtfinale

Brzinsko izbijanje: Marin Ćubela (Noventa, Italija) – četvrtfinale

Štafetno izbijanje: Karlo Šaban (Sv. Jakov, Jadranovo) i Luka Gašpar (Zrinjevac, Zagreb) – bronca

Precizno izbijanje: Luka Gašpar (Zrinjevac, Zagreb) – četvrtfinale

Izbornik: Ante Tonći Jurjević

Izvor (tekst i fotografija): IBS ( http://www.bocanje-ibs.hr/ )

Comments are closed.