Ani Juginović prva povijesna medalja u raffi sa seniorskog SP ! PERO ĆUBELA SVJETSKI PRVAK !

Raffa i Volo zajedno: SASTAV REPREZENTACIJE HRVATSKE I STRUČNI STOŽER !
1 studenoga, 2022
Velić 2022: “JUKA”, “ŽUKA” I IVAN ŽULJEVIĆ NAJBOLJI !
8 studenoga, 2022

Ana Juginović sa izbornikom i raffa reprezentativcima 2022

Hrvatski reprezentativci osvojili su ukupno pet medalja na zajedničkom Svjetskom prvenstvu u volo i raffa boćanju koje se od utorka do subote, 1. do 5. studenog 2022. održavalo u turskom Mersinu.

U volo boćanju zlatne medalje osvojili su Marin Ćubela i Karlo Šaban u parovima, te Pero Ćubela u bližanju i izbijanju u krug, dok su brončane medalje zaslužili Marin Ćubela u disciplini pojedinačno klasično i Marino Milićević u brzinskom izbijanju.

U raffa boćanju prvu povijesnu seniorsku medalju na SP-u je osvojila Ana Juginović (Naklice, Omiš), u preciznom izbijanju, brončanu, u disciplini u kojoj je ove godine postala i juniorska svjetska prvakinja na SP-u u Rimu.

Prema vrijednosti osvojenih medalja, u konkurenciji 27 zemalja, Hrvatska je zauzela drugo mjesto iza Francuske koja je uz također dva zlata osvojila jednu broncu više.