KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE 2021: Ivan Načinović najbolji igrač natjecanja !

PRVENSTVO HRVATSKE KADETI: Matija Jakir i Duje Pavešković četvrti u Paru klasično !
24 srpnja, 2021
POJEDINAC ČIŠLA 2021. Jozo Sičić osvojio naslov !
27 srpnja, 2021

KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE 2021: Ivan Načinović najbolji igrač natjecanja !

Prvi put uz kadete su se ravnopravno natjecale i kadetkinje, a nastupilo je preko tridesetak boćara i boćarica iz četiri županije.

Ivan Načinović, igrač BK Vargon, je dominirao natjecanjem i osvojio naslove kadetskog prvaka Hrvatske u četiri discipline: preciznom izbijanju, bližanju i izbijanju u krug, brzinskom izbijanju te u štafetnom izbijanju s klupskim kolegom Ivanom Šokićem, te je pridodao i srebro iz discipline par klasično također igravši sa Šokićem. Preostala dva naslova državnog prvaka pripala su Leonu Brniću (Sv.Jakov-Jadranovo) u disciplini pojedinačno klasično i u disciplini par klasično braći Filipu i Simonu Kajinu (Vrh).

Najboljim koštadorom (valjačem) proglašen je Simon Kajin (Vrh), najboljim izbijačem – Ivan Načinović, najuspješnijim igračem – Ivan Načinović, a Wendy Vukelić najbolja kadetkinja. Nagradu za najmlađeg igrača prvenstva dobio je Zvonimir Pavletić rođen 15.03.2012. (Vargon).

Medalje su kroz četiri dana natjecanja dijelili: Renata Ševerdija – predsjednica Boćarskog saveza Grada Rijeke i član UO BS PGŽ, Aleksandar Korić – član UO BS PGŽ i Ivan Sušanj – potpredsjednik BS PGŽ.Voditelj natjecanja bio je Slobodan Marelja-Bošnjak, a suci su bili: Davor i Nives Jelovica, Lucijan Srdoč, Leon Petz, Ira Nimčević te Damir Cetina.

Osvajači medalja:

Bližanje i izbijanje u krug:1. IVAN NAČINOVIĆ (Vargon)2. Wendy Vukelić (Čavle ŠB)3. Leon Brnić (Sv.Jakov-Jadranovo)4. Nino Majcan (Pazin)

Parovi klasično:1. FILIP KAJIN-SIMON KAJIN (Vrh)2. Ivan Načinović – Ivan Šokić (Vargon)3. Leon Brnić – Petar Saftić (Sv.Jakov)4. Matija Jakir – Duje Pavešković (Splitsko-dalmat.županija)

Brzinsko štafetno izbijanje:1. IVAN NAČINOVIĆ – IVAN ŠOKIĆ (Vargon)2. Nino Majcan – Tino Majcan (Pazin)3. Adrian Šipek – Luka Tus (Sv.Jakov)4. Niko Žiganto – Lorna Žagar (PGŽ-Lovran/Marinići)

Precizno izbijanje:1. IVAN NAČINOVIĆ (Vargon)2. Niko Žiganto (Lovran)3. Ivan Bažančik (Lokomotiva)4. Luigi Šimac (Pazin)

Brzinsko izbijanje:1. IVAN NAČINOVIĆ (Vargon)2. Ivan Šokić (Vargon)3. Niko Žiganto (Lovran)4. Ivano Rajačić-Muža (Gornji kraj-Ladvić)

Pojedinačno klasično:1. LEON BRNIĆ (Sv.Jakov)2. Adrian Šipek (Sv.Jakov)3. Filip Kajin (Vrh)4. Roko Jukić (Istra Poreč)Nives Jelovica

Izvor: Hrvatski boćarski savez

Comments are closed.