Prvi poraz i srebro zlatnog sjaja: ODIGRANO FINALE LIGE U ŽRNOVNICI !

PONEDJELJAK FINALE ŽRNOVNICE: Ante Banjan i Mišel Rakušić napadaju titulu !
19 svibnja, 2019
Subota 17:30 – Finale Grand slama u Turjacima: DERBI SVIH DERBIJA
24 svibnja, 2019

Odigrano je finale najsnažnije lige u Bakelitu (3+2) u Žrnovnici. Tamo su Ante Banjan, Petar Bilokapić i Slavko Maretić otvorili utakmicu sa 8:0 i u ranoj fazi prisilili protivnike, Ivicu Brkića, Igora Žuljevića i Lukšu Bratima na izmjenu. U igru ulazi Luka Žure (Juka Radman je bio ozljeđen), što je u tom trenutku bilo nedovoljno za slavlje u prvom setu, ali je bio odličan uvod i zagrijavanje za drugi set, nakon kojeg je rezultat bio poravnat, 1:1.

Treći set je ponudio neizvijesnost i izmjene u vodstvu, da bi Pajo Brkić, Žuljević, Žure, Bratim i Radman slavili sa tijesnih 16:14, nanijevši tako protivniku prvi poraz u ovogodišnjem izdanju lige ukupno. Bez obzira na ishod finala Banjan, Maretić, Bilokapić, Mišel Rakušić i Ivan Mornar nemaju za čime žaliti. Štoviše, srebro u ovako jakoj konkurenciji je nedvojbeno srebro zlatnoga sjaja.